top of page
 • מתי התחילה הרפואה הסינית ?
  הרפואה סינית התחילה לפני שנים רבות, 5000 שנים אם נדייק, רופא סיני טוב ידע אסטרונומיה (גוף השמים-חלל), גיאוגרפיה (גוף האדמה), ופיזיולוגיה (גוף האדם) האדם הוא חלק ממערכת גדולה שמתחילה בשמים ממשיכה באדמה, עליה אנו חיים, ועוברת באדם שהוא בעצם תוצאה של השניים - שמים + אדמה = אדם. הרפואה הסינית מתארת פילוסופיה של חמשת הפאזות, חמשת הפאזות דינאמיות הן תמיד בתנועה ויוצרות שינוי,הן יוצרות מקיימות והורסות את היקום . חמשת הפאזות הן : עץ, אש, אדמה, מתכת, מים . לכל פאזה יש 2 איברים מייצגים אליהם היא קשורה במרידיאן -ערוץ זרימה של אנרגיה - צ'י . על הערוצים ישנם נקודות שהן בעצם נקודות לחץ שיושבות על צבר תאי עצב.
 • מהו הדיקור הסיני ?
  הדיקור מתבצע בנקודה ברורה שתפקידה לעשות סטימולציה, הנעה של אנרגיה אשר שולחת מסרים למוח דרך מערכת העצבים ובלוטות אנדוקריניות כמו האיצטרובל, יותרת הכליה , בלוטת התריס , כבד , להפריש חומרים מסוימים כמו: הורמונים , משככי כאבים, וסטרואידים לגוף החולה או הפגוע , החומרים הם חומרים ייחודיים לכל מטופל וזה מה שמיוחד ברפואה הסינית -שלכל אדם הקוד הגנטי שלו ולכן הטיפול הוא ספציפי ייחודי וממוקד ברמת DNA.
 • האם אפשר להשתמש בדיקור במקום בתרופות ?
  לעיתים כן,תלוי באיזה שלב המחלה נמצאת,מאבחנים את הצורך בשימוש בתרופות . לרפואה הסינית אפשרות לגרות את תאי העצב להפריש את החומרים הכימיים הדרושים,מציינת שוב שכל מקרה לגופו ולעיתים אפשר לשלב בין התרופות ודיקור ולעיתים ניתן לעזור רק עם דיקור וצמחים..
 • האם הדיקור כואב ?
  הדיקור הסיני אינו כואב מכיוון שהמחט דקה כמו חוט השערה ישנם הרבה סוגים של מחטים חלקן מחטים שעשויות מכסף ולהן איכות מפזרת,חלקן עשויות מזהב טהור ולהן איכות מחזקת ,רוב המחטים עשויות מניקל אך יש גם מחטים שהן סגסוגת של כמה מתכות. מה שחשוב לדעת - המחטים דקות מאוד ונדקרות שטחית מאוד ולכן אינן מורגשות בכלל.
 • האם הדיקור בטוח וסטרילי ?
  כן, בודאי, הדיקור הסיני בטוח מכיוון שלומדים במשך שנים מספר איך לדקור, מה העומק הנכון של המחט ,איזו טכניקה ספציפית להשתמש כמו פיזור או חיזוק הנקודה, לומדים אנטומיה, פיזיולוגיה, לומדים מיקומים מדויקים של נקודות הדיקור. כמו כן הדיקור סטרילי מכיוון שהמחטים מגיעות סגורות הרמטית, עברו הקרנה דבר המבטיח שאין חיידקים או בקטריות או פטריות. המחט נמצאת בתוך מוליך כך שיד המטפל נוגעת במוליך מפלסטיק ולא במחט. ולכן חדירת המחט היא סטרילית.
 • האם רפואה סינית מתאימה לנשים בהריון,ילדים ותינוקות ? "
  הדיקור בטוח לנשים בהריון החל מהשבוע ה-12 מכיוון שעד שבוע זה הגוף מכין את עצמו וההמלצה לא להתערב בתהליך העדין הזה, כאשר יש צורך לטפל מומלץ כמובן להגיע לטיפול בדיקור וצמחים. מומלץ מאוד לעשות דיקור במהלך ההיריון מכיוון שהוא תורם מאוד לשמירה על מהלך הריון תקין, עוזר במצבים של : כאבי גב תחתון, עצבנות, כאבי ראש ,בחילות , הכנה ללידה ,היפוך עובר ועוד . הדיקור בטוח גם לילדים ותינוקות , פעולת הדיקור שונה מעט : דוקרים ומוציאים את המחט מיד ,כאשר למבוגרים אפשר לדקור ולהשאיר את המחט בין 20 ל -30 דקות. תינוקות וילדים מגיבים מהר לדיקור ולכן זמן הריפוי קצר יותר.
 • איך לבחור מטפל טוב ?
  חשוב מאוד לדעת שמטפל ברפואה סינית ,הוא מטפל שלמד לא פחות מארבע שנים לימודי רפואה סינית מלאים,זה חשוב מכיוון שמי שלמד פחות מארבע שנים אינו מכיר את הפילוסופיה את הפתולוגיות את הרפואה על בורייה, ואנחנו רוצים שיטפלו בנו מטפלים מוסמכים בלבד.ניתן לקבל הדרכה מלאה באתר הלשכה לרפואה סינית בישראל .www.halishka.com
bottom of page